İzmir Cam Tavan Sistemleri

İzmir Cam Tavan Firmaları

İzmir cam tavan sistemleri üretim ve montajlı motorlu cam tavan ve sabit cam tavan olarak uygulanır. Cam tavan sistemlerini farklı bir çok uygulama ile beraber kullanabiliyoruz. Örnek olarak pergola cam tavan, kış bahçesi cam çatı tavan, teras kapama cam tavan veya teras kapatma cam tavan son olarak veranda cam tavan uygulamalarını verebiliriz. Silinebilir cam tavan ve temizliği problem olmayan konumlarda cam tavan uygulaması yapmanın daha doğru olduğunu düşünüyoruz… İzmir cam tavan firmaları Ege bölgesinde etkin olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Armoni doğru uygulamaların adresi olma misyonunu devam ettirmektedir.

izmir cam tavan
İzmir cam tavan modelleri

İzmir Cam Tavan Çözümleri Nelerdir?

Bir sistemin satılmasından daha da önemli olan o ürünün yerine doğru ve tekniğinde uygulanmış olmasıdır. Bu konu firmanın geçmiş tecrübeleri ve personel kalitesi ile realite kazanmaktadır. Cam tavandan bahsediyorsak üç ana unsuru ele almamız gerekmektedir;

sabit cam tavan İzmir
sabit cam tavan sistemleri İzmir

Cam Tavan Cam Çeşitleri

Cam tavanda yer alacağı için birinci öncelik estetik kaygısı değil daha ziyade emniyet ve kullanıcı sağlığı olmalıdır. Bu noktada kullanılacak cam çeşitlerini ele alırken en sağlam cam tavan camı kavramından sırası ile bahsetmemiz gerekmektedir. İzmir Cam Tavan Sistemleri ana malzemesi cam ürünüdür. Sırası ile cam tavan cam emniyet kriterlerini sıralayacak olursak;

kış bahçesi cam tavan uygulaması
kış bahçesi cam tavan fiyatları

1- Lamine Temperli Cam : Temper işlemine tabi olmuş lamine cam çeşitleri kırılma ve dağılma anında aşağıya herhangi bir zarar verme konusunda en emniyetli cam grubudur. Temper işlemi kırılma ve darbelere karşı, laminasyon işlemi ise kırılma anında aşağıya düşmenin önüne geçmektedir. 4+4 lamine temperli cam tavan camı, 5+5 lamine temperli cam tavan camı, 6+6 lamine temperli cam tavan cam çeşitlerini sayabiliriz.

Cam tavan İzmir
Cam tavan İzmir firması

2- Lamine Cam : Lamine cam 2. derece fiyat seviyesi olarak ele alınabilir. Kırılma durumunda tamamen dağılmayan aşağıya düşmeyen cam çeşididir. 4+4 lamine cam, 5+5 lamine cam ve 6+6 mm lamine camları kullanabiliyoruz. İzmir Cam Tavan Sistemleri üzerinde düşünülmesi gereken bir çok detayı içermektedir.

cam tavan sistemleri
Cam tavan örnekleri

3- Temperli cam : Yüksek ısıda fırınlanarak ani soğutma işlemine tabi tutulan normal düz cam darbelere karşı güçlendirilmiş olur. 6-7 kat daha fazla dayanım kabiliyetine yükseltilen düz cam güven vermektedir. Yukarıda saydığımız cam çeşitlerinin üzerinde rahatlıkla gezebilirsiniz.

4- Çift Cam : Çift camlar bir kaç seçenekte yapılabilir. 

a- Her iki yüzeyi lamine çift cam

b- Bir yüzeyi lamine bir yüzeyi temperli çift cam

c- Her iki yüzeyide temperli cam

Cam Tavan Taşıyıcı Profilleri

Taşıyıcı profiller sistemin omurgasını oluşturmaktadır. Taşıyıcı omurga, dikey taşıma profilleri ve üst cam taşıma profillerinden oluşur. Alüminyum omurgaya tam olarak etki etmese de alüminyum cam tavan oluk profilini de unutmamalıyız. Dikey taşıma profilleri 10 cm x 10 cm veya 9 cm x 13,5 cm ebatlarında kutu profillerinden seçilir. Bu profiller 3 mm et kalınlığındadır. Cam taşıma profilleri, cam tavan derinlik ölçüsüne ve kullanılacak cam çeşidine bağlı olarak değişir. 50’lik cam taşıma profili, 80’lik cam taşıma profili, 100’lük cam tavan cam taşıma profili ve 120’lik cam tavan cam taşıma profillerini seçebiliriz.

Standardın üzerinde açıklıktaki ölçülerde ise cam taşıma profillerinin içerisine destek amacı ile destek sacı yerleştirilmelidir. Eğer cam tavan ciddi bir mesafe ölçülerinde uygulanacak ise ön hazırlık olarak çelik profillerden omurga hazırlanıp üzerine cam tavan profilleri döşenebilir. Bu konuya uzman keşif personelimiz karar verecektir.

Cam Tavan İzolasyon Ürünleri

Cam tavan montajı tamamlandı sıra su yalıtımına geldi. Bütün yapılan işlemleri anlamlı kılacak olan su yalıtımı için yapılacak izolasyon işlemidir. İzolasyon işleminde kullanılacak malzeme tamamen dış etkenlere karşı koruyucu ve uzun süre dayanıklı bir markadan seçilmelidir. Nötür cephe silikonu veya NP1 ile dikkatlice yapılacak yalıtım tam sonuç verecektir. İzolasyon yapılacak noktalar toz toprak gibi unsurlardan temizlenmelidir. 

Cam Tavan Perde Sistemleri

Perde ihtiyacı karşılamak için önereceğimiz ürünlere göz atacak olursak;

Cam Tavan Motorlu Zip Perdesi                                                                                                                                       

Zip perde uzaktan kumandalı ve cam tavan üzerine kurulur. Dikkat edilmesi gereken ana konu motor kalitesidir. Firma olarak Somfy veya Becker marka cam tavan motoru kullanıyoruz. Farklı renk seçeneklerinde perde seçebilirsiniz.

Cam Tavan Mekanik Pliseli Perde                                                                                                                       

 Pliseli perde cam tavan için en uygun perde seçeneği olarak karşımızda durmaktadır. Hareket çubuğu ile ileri geri hareketi zahmetsizce yapabilirsiniz. Farklı kalite ve renk seçeneklerini renk kartelasından inceleyebilirsiniz.

En uygun cam tavan, cam tavan sağlıklı mı?, cam tavan cam modelleri, cam tavan fiyatları, cam tavan kırılır mı?, cam tavan mı? cam çatı mı?, cam tavan temizliği zor mu?, cam tavana perde takılır mı?, cam tavan için en sağlam cam hangisi? Cam tavan İzmir hizmet bölgemiz tüm Ege Bölgesidir.