Urla Kış Bahçesi

Urla Kış bahçesi Firmaları

Klasik bir ifade ile ”Kış Bahçesi” her ne kadar özel bir alanı tanımlasa da, bahçenin içinde kışında yaşanılacak bahçe… Modernliğin ve hak edilen konforun yansıması. Ailenizle, dostlarınızla mutlu anılar biriktirme fırsatı yaratmanın çözümü Urla kış bahçesi… Sevgi dolu anların her mevsim şahidi olmaktan bıkmayan güvenli bir kapalı alan. Yada istediğinizde bahçenizle bütünleşen etrafı tamamen açık bir yaşam alanı. Evinize katacağı değer ile de düşünmelisiniz. ”İşi Kış Bahçesi” sloganı ile Urla kış bahçesi firmaları aramalarının tercih edilen firması olmak hedefimiz… Kış bahçesi ferah ve açıklık cam alanları ile gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılan sistemlerdir. Urla’da Kış Bahçesi Tasarımı, Kış Bahçesi Üretimi, Kış Bahçesi Satışı, Kış Bahçesi montajı ve Kış Bahçesi Servisi hizmetleri ile çalışıyoruz.

Urla kış bahçesi

Urla Kış Bahçesi Modelleri

Kış bahçesi özellikle Avrupa’da bahçeli evlerde yoğun olarak uygulanmaktadır. Ülkemizde yeni bir sistem olarak algılansa da 19.yüzyılda ahşap kış bahçeleri Osmanlı’da kullanılmıştır. Her yapıya özel bir model ortaya çıkmaktadır. Kullanılan malzeme, uygulama alanı ve mimari inşa şekline göre modeller belirlenebilir. Urla kış bahçesi modelleri inceleyecek olursak.

Urla kış bahçesi modelleri

Çatı Sistemlerine Bağlı Urla Kış Bahçesi Modelleri

1- Tek Akıntı Çatı Kış Bahçesi: Çatı kış bahçesi imalatlarında en önemli uygulama alanıdır. Su sorunlarına karşı, yalıtım sağlamak amacı ile ve estetik uyum beklentisi ile çatı üzerinde dikkatlice düşünülmelidir. Binaya yaslı kış bahçelerinde tek eğim çatı çoğunlukla tercih edilir. Tek eğim çatı ile istenildiğinde ekonomik çözümler üretilebilir. Sade ve basit çatı sitili ile ferah alan duygusunu geliştirir. Teras katlarında rahatlıkla uygulanabilecek bir sistemdir. Eğim derecesi rahatlıkla istenilen açılara çekilebilir. En çok uygulanan kış bahçesi modeli tek akıntı çatı kış bahçesi.

Kış bahçesi tasarımları izmir
Kış bahçesi tasarımları Urla

2- Çift Akıntı Çatı Kış Bahçesi: Çift eğim çatı kış bahçesi, hareket isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilir. Işığın farklı açılardan içeriye yansıması ve derinlik hissi beklentilerinin karşılığı. Uygulanacağı bina ile uyumlu olması da önemlidir. Bazı işletmeler bahçelerine farklı bir dizayn oluşturması için çift akıntı çatılı kış bahçesi talep etmektedir. Yağmur suyu yüksek eğimden dolayı durmadan yoluna devam edecektir. Yüksek tavanlı sistemlerdir. Urla ve bölgesinde genellikle tek akıntı çatılı kış bahçesi tercih edildiğini gözlemliyoruz.

Pvc doğramalaı kış bahçesi İzmir
Pvc doğramalaı kış bahçesi modelleri Urla

Kişiye Özel Kış Bahçesi

Kabul etmeliyiz ki her yeni kış bahçesi üretim ve uygulaması kişiye, binaya veya mekana özel bir imalattır. Her müşteri farklı beklenti ve amaç ile kış bahçesi talep etmektedir. Tasarımdan, çatı sistemlerine, uygulanacak zeminden, malzeme renklerine, dikey kapatma(pvc, alüminyum, motorlu giyotin, camlama) ürünlerinden, aydınlatma sistemlerine kadar bir çok farklılık gösteren nokta ile karşı karşıyayız. Firma olarak yerinde keşif yaparak, uygulanacak zemin ve müşteri isteklerini dikkatlice dinleyip çözüm önerilerimiz getiriyoruz.

Köşegen çatılı kış bahçesi İzmir
Köşegen çatılı kış bahçesi

4- Victorian Çatı Kış Bahçesi

Victorian İngiliz çatı sistemidir. Victorian çatılı kış bahçesi modeli yoğun talebi olan bir sistem değildir. 3 kırıklı ön cephe veya 5 kırıklı ön cephe olarak oluşturulabilir. Çatı eğimi 15 – 30 derece arası uygulanır. Daha klasik bir model isteyenler için önerebiliriz. Geçmişin gözleri önünde bugünü yaşamanız için Victorian çatı size rehberlik edecektir.

İzmir kış bahçesi firması
kış bahçesi fiyatları

5- Georgian Çatı Kış Bahçesi

Ülkemizde çok nadir uygulanan Georgian çatı kış bahçesi sistemleri klasik mimari(Avrupa) tarzıdır. Kubbeli çatılı sistem olarak da adlandırabiliriz. saray kış bahçesi de diyebiliriz.

Kış bahçesi sistemleri İzmir
Kış bahçesi sistemleri Urla uygulayıcı

Urla Kış Bahçesi Tasarımları

Tasarım oluşturmak için ihtiyaçların tespiti, malzeme grubu ve sahanın analizi ile genel bir bakış ortaya konulmalıdır. Doğru bir tasarım için bir çok değişkene bağlı yol izlenmelidir. Genelde kış bahçesi tasarımlarını şekillendiren bir kaç soru vardır. ”Terasımı cam tavanlı kış bahçesi olarak kapatmak istiyorum””Pergola altını kış bahçesi olarak kullanmak istiyorum””Bahçemde bağımsız bir kış bahçesi yaptırmak istiyorum” ve ”Bahçeli evim var mevcut duvara dayanan bir kış bahçesi yaptırmak istiyorum”. Bu dört belirgin talep sorusu tasarım değerlendirmesinde sınıflandırmaya götürmektedir.

Cam tavanlı kış bahçesi İzmir
Cam tavanlı kış bahçesi Urla
Kış Bahçesi Teras Kapatma Tasarımları

Teras katlı binalarda artık açık alan bırakılması mimari bir tarz olmuştur. En üst kat veya birinci katlarda genellikle teras alanı bırakılmaktadır. Teras katlarda kış bahçesi tasarlanırken iki şekilde planlama yapılabilir.

a- Yarı açık teras kapama kış bahçesi: Geniş alanlı teraslarda müşteriler bir kısım kapalı alan istedikleri gibi bir miktarda açık alan istemektedirler. Yazın değerlendirmek için açık alan bırakılması düşünceleri yoğunluktadır. Teras kapatmalarda, camlama sistemleri, pvc doğrama, alüminyum doğrama ve bazende motorlu giyotin kullanılmaktadır. Çatı olarak genelde gizli tarzıyla mükemmel sonuç veren Alaçatı pergola sistemi (demir-sandviç panel-boardex) uygulanır.

Yarı açık teras kapama kış bahçesi İzmir
Yarı açık teras kapama kış bahçesi modelleri Urla

b- Tamamen kapalı teras kış bahçesi: Mevsim şartlarından etkilenmemek için tamamen kapalı teras kış bahçesi uygulanır. Dışarısının olumsuz hava ve çevre koşullarından etkilenmemek için teras tamamen kapatılır.

Teras üstü tam kapalı kış bahçesi İzmir
Teras üstü tam kapalı kış bahçesi modelleri Urla
Pergola Altı Kış Bahçesi tasarımları

Mevcutta bulunan pergolanın altı seçilen kapatma sistemleri ile montajlanır. Bir değer seçenek ise mevcut pergola sökülerek yerine yeni pergola yapılarak altı uygun malzeme ile kapatılabilir. Pergola altı kış bahçesi uygulamalarında ağırlıklı olarak camlama sistemleri takılır. Pvc doğrama ve alüminyum doğrama sistemleri de uygulanır. Motorlu hareketli küpeşte tercihleri ile de karşılaşıyoruz. Mevcut pergolalar genellikle ahşap olduğu için ahşap renkli alüminyum profiller kullanıyoruz.

3-Bahçe İçinde Bağımsız Kış Bahçesi tasarımları

Bahçe içerisinde bağımsız dört yanı camlı kış bahçesi modelleri olarak düşünebiliriz. Öncelikle kış bahçesi zemini düşünülmelidir. Gerekli ölçümlemeler yapılıp beton atılacak alan tespit edilir. zemin betonu bazen bahçeye sıfır veya zeminden daha yüksekte hazırlanmalıdır.

4-Binaya Yaslı Kış Bahçesi Tasarımları

Bir cephesi (U şeklinde kış bahçesi) binaya yaslı, iki cephesi (L şeklinde kış bahçesi) binaya yaslı kış bahçesi tasarımları olarak uygulanır. Demir karkas binanın duvarına çok sağlam montaj yapılmalıdır.

Teras üstü kış bahçesi

Published in