Seferihisar Kış Bahçesi

Seferihisar Kış bahçesi Firmaları

Bahçelerin estetik mimari yapısı olarak, klasik bir ifade le ”Kış Bahçesi” her ne kadar özel bir alanı tanımlasa da, bahçenin içinde kışında yaşanılacak bir kış odası belki de… Modernliğin ve hak edilen konforun yansıması. Ailenizle, dostlarınızla mutlu anılar biriktirme fırsatı yaratmanın çözümü Seferihisar kış bahçesi… Sevgi dolu anların her mevsim şahidi olmaktan bıkmayan güvenli bir kapalı alan. Yada istediğinizde bahçenizle bütünleşen etrafı tamamen açık bir yaşam alanı. Evinize katacağı değer ile de düşünmelisiniz. ”İşi Kış Bahçesi” sloganı ile Seferihisar kış bahçesi firmaları aramalarının tercih edilen firması olmak hedefimiz… Kış bahçesi ferah ve açıklık cam alanları ile gün ışığından maksimum düzeyde yararlanılan sistemlerdir. Seferihisar’da Kış Bahçesi Tasarımı, Kış Bahçesi Üretimi, Kış Bahçesi Satışı, Kış Bahçesi montajı ve Kış Bahçesi Servisi hizmetleri ile çalışıyoruz.

seferihisar kış bahçesi
seferihisar kış bahçesi
İzmir kış bahçesi

Seferihisar Kış Bahçesi Modelleri

Kış bahçesi özellikle Avrupa’da bahçeli evlerde yoğun olarak uygulanmaktadır. Ülkemizde yeni bir sistem olarak algılansa da 19.yüzyılda ahşap kış bahçeleri Osmanlı’da kullanılmıştır. Her yapıya özel bir model ortaya çıkmaktadır. Kullanılan malzeme, uygulama alanı ve mimari inşa şekline göre modeller belirlenebilir. Seferihisar kış bahçesi modelleri ile ilgili sizler için uygulamalarımızdan oluşan bir video oluşturduk. Keyifli seyirler.

Kış Bahçesi Uygulama Örnekleri Videosu

Videoyu izledi iseniz; şimdi 4 mevsim kullanılabilen harika mekanların dünyasına tekrar dalalım. Mutluk herkesin hakkı… Biz de bu huzuru yaşayabilmeniz için buradayız. Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayacak uygulamalar aşağıda sizi bekliyor.

İzmir kış bahçesi modelleri

Çatı Sistemlerine Bağlı Seferihisar Kış Bahçesi Modelleri

Kullanılan çatı modeline göre kış bahçesi uygulamaları tasarlanır. Çatı uzmanlık isteyen ve tüm yapıyı örten ve bütünleyen önemli bir bileşendir. Günümüzde çatı profesyonel firmaların uygulaması ile daha verimli sonuçlar vermektedir. Ar-ge çalışmaları sonucu çatılara elektrik üreten paneller bile yerleştirilebilmektedir. Ayrıca olası deprem olaylarına önlem olarak çatı bağlantılarının çok dikkatli yapılmasıdır.

Kış bahçesi çatı sistemleri
Kış bahçesi çatı sistemleri fiyatları
Tek Akıntı Çatı Kış Bahçesi

Çatı kış bahçesi imalatlarında en önemli uygulama alanıdır. Su sorunlarına karşı, yalıtım sağlamak amacı ile ve estetik uyum beklentisi ile çatı üzerinde dikkatlice düşünülmelidir. Binaya yaslı kış bahçelerinde tek eğim çatı çoğunlukla tercih edilir. Tek eğim çatı ile istenildiğinde ekonomik çözümler üretilebilir. Sade ve basit çatı sitili ile ferah alan duygusunu geliştirir. Teras katlarında rahatlıkla uygulanabilecek bir sistemdir. Eğim derecesi rahatlıkla istenilen açılara çekilebilir. En çok uygulanan kış bahçesi modeli tek akıntı çatı kış bahçesi.

Kış bahçesi tasarımları izmir
Kış bahçesi tasarımları izmir
Çift Akıntı Çatı Kış Bahçesi

Çift eğim çatı kış bahçesi, hareket isteyen müşterilerimiz tarafından tercih edilir. Işığın farklı açılardan içeriye yansıması ve derinlik hissi beklentilerinin karşılığı. Uygulanacağı bina ile uyumlu olması da önemlidir. Bazı işletmeler bahçelerine farklı bir dizayn oluşturması için çift akıntı çatılı kış bahçesi talep etmektedir. Yağmur suyu yüksek eğimden dolayı durmadan yoluna devam edecektir. Yüksek tavanlı sistemlerdir. Seferihisar ve bölgesinde genellikle tek akıntı çatılı kış bahçesi tercih edildiğini gözlemliyoruz.

Pvc doğramalaı kış bahçesi İzmir
Pvc doğramalaı kış bahçesi modelleri İzmir
Kişiye Özel Kış Bahçesi

Kabul etmeliyiz ki her yeni kış bahçesi üretim ve uygulaması kişiye, binaya veya mekana özel bir imalattır. Her müşteri farklı beklenti ve amaç ile kış bahçesi talep etmektedir. Tasarımdan, çatı sistemlerine, uygulanacak zeminden, malzeme renklerine, dikey kapatma(pvc, alüminyum, motorlu giyotin, camlama) ürünlerinden, aydınlatma sistemlerine kadar bir çok farklılık gösteren nokta ile karşı karşıyayız. Firma olarak yerinde keşif yaparak, uygulanacak zemin ve müşteri isteklerini dikkatlice dinleyip çözüm önerilerimiz getiriyoruz.

Köşegen çatılı kış bahçesi İzmir
Köşegen çatılı kış bahçesi İzmir
Victorian Çatı Kış Bahçesi

Victorian İngiliz çatı sistemidir. Victorian çatılı kış bahçesi modeli yoğun talebi olan bir sistem değildir. 3 kırıklı ön cephe veya 5 kırıklı ön cephe olarak oluşturulabilir. Çatı eğimi 15 – 30 derece arası uygulanır. Daha klasik bir model isteyenler için önerebiliriz. Geçmişin gözleri önünde bugünü yaşamanız için Victorian çatı size rehberlik edecektir.

İzmir kış bahçesi firması
İzmir kış bahçesi fiyatları
Georgian Çatı Kış Bahçesi

Ülkemizde çok nadir uygulanan Georgian çatı kış bahçesi sistemleri klasik mimari(Avrupa) tarzıdır. Kubbeli çatılı sistem olarak da adlandırabiliriz. saray kış bahçesi de diyebiliriz.

Kış bahçesi sistemleri İzmir
Kış bahçesi sistemleri İzmir uygulayıcı

Seferihisar Kış Bahçesi Tasarımları

Tasarım oluşturmak için ihtiyaçların tespiti, malzeme grubu ve sahanın analizi ile genel bir bakış ortaya konulmalıdır. Doğru bir tasarım için bir çok değişkene bağlı yol izlenmelidir. Genelde kış bahçesi tasarımlarını şekillendiren bir kaç soru vardır. ”Terasımı cam tavanlı kış bahçesi olarak kapatmak istiyorum””Pergola altını kış bahçesi olarak kullanmak istiyorum””Bahçemde bağımsız bir kış bahçesi yaptırmak istiyorum” ve ”Bahçeli evim var mevcut duvara dayanan bir kış bahçesi yaptırmak istiyorum”. Bu dört belirgin talep sorusu tasarım değerlendirmesinde sınıflandırmaya götürmektedir.

Cam tavanlı kış bahçesi İzmir

Kış Bahçesi Teras Kapatma Tasarımları

Teras katlı binalarda artık açık alan bırakılması mimari bir tarz olmuştur. En üst kat veya birinci katlarda genellikle teras alanı bırakılmaktadır. Teras katlarda kış bahçesi tasarlanırken iki şekilde planlama yapılabilir.

Yarı açık teras kapama kış bahçesi

Geniş alanlı teraslarda müşteriler bir kısım kapalı alan istedikleri gibi bir miktarda açık alan istemektedirler. Yazın değerlendirmek için açık alan bırakılması düşünceleri yoğunluktadır. Teras kapatmalarda, camlama sistemleri, pvc doğrama, alüminyum doğrama ve bazende motorlu giyotin kullanılmaktadır. Çatı olarak genelde gizli tarzıyla mükemmel sonuç veren Alaçatı pergola sistemi (demir-sandviç panel-boardex) uygulanır.

Yarı açık teras kapama kış bahçesi İzmir
Tamamen kapalı teras kış bahçesi

Mevsim şartlarından etkilenmemek için tamamen kapalı teras kış bahçesi uygulanır. Dışarısının olumsuz hava ve çevre koşullarından etkilenmemek için teras tamamen kapatılır.

Teras üstü tam kapalı kış bahçesi İzmir
Teras üstü tam kapalı kış bahçesi modelleri İzmir
Pergola Altı Kış Bahçesi tasarımları

Mevcutta bulunan pergolanın altı seçilen kapatma sistemleri ile montajlanır. Bir değer seçenek ise mevcut pergola sökülerek yerine yeni pergola yapılarak altı uygun malzeme ile kapatılabilir. Pergola altı kış bahçesi uygulamalarında ağırlıklı olarak camlama sistemleri takılır. Pvc doğrama ve alüminyum doğrama sistemleri de uygulanır. Motorlu hareketli küpeşte tercihleri ile de karşılaşıyoruz. Mevcut pergolalar genellikle ahşap olduğu için ahşap renkli alüminyum profiller kullanıyoruz.

Kış bahçesi pergola altı uygulamaları
Kış bahçesi pergola altı
Bahçe İçinde Bağımsız Kış Bahçesi tasarımları

Bahçe içerisinde bağımsız dört yanı camlı kış bahçesi modelleri olarak düşünebiliriz. Öncelikle kış bahçesi zemini düşünülmelidir. Gerekli ölçümlemeler yapılıp beton atılacak alan tespit edilir. zemin betonu bazen bahçeye sıfır veya zeminden daha yüksekte hazırlanmalıdır.

Bahçe içerisinde bağımsız kış bahçesi
Bahçe içerisinde bağımsız kış bahçesi
Binaya Yaslı Kış Bahçesi Tasarımları

Bir cephesi (U şeklinde kış bahçesi) binaya yaslı, iki cephesi (L şeklinde kış bahçesi) binaya yaslı kış bahçesi tasarımları olarak uygulanır. Demir karkas binanın duvarına çok sağlam montaj yapılmalıdır.

Teras üstü kış bahçesi

Seferihisar Kış Bahçesi Yalıtım Sorunları

Yalıtım sorunları kış bahçesi malzemeleri içerisinde yer alan bir çok bölüm için değerlendirilmelidir. Yalıtım soğuk ve sıcak iklim koşullarına karşı yapılabilir. Yağmur suları sızmalarına karşı izolasyon, ses ve gürültüye karşı yalıtım veya toza karşı yalıtım olarak inceleyebiliriz. Amaç huzurlu bir ortamda güzel vakitler geçirmek olduğu için elbetteki yalıtım veya izolasyon sorunları dikkatlice çözülmelidir. Montaj sırasında yeri geldiğinde izolasyon işlemi yapılarak montaja devam etmelidir. Çünkü işin tamamlanmasından sonra yalıtım daha problemli olabilir.

Kış bahçesi zemin yalıtımı
Kış bahçesi zemin yalıtımı teknikleri

Çatı Yalıtımı: Çatı yalıtım uygulaması da elbetteki seçilen ürüne göre belirlenecektir. Sandviç panel çatılarda duvar dibi sacı konulması önem kazanır. Duvara gelen sac levhanın belkide duvara bir miktar gömülmesi üzerinin sıvanması veya kuvvetli yalıtım silikonları ile sızdırmazlık sağlanması sağlıklı olacaktır. Duvar dibi sacın sandviç panel üzerine gelen kısmı en az 15 cm genişliğinde olmalıdır. Ayrıca sandviç paneller contalı vida ile demire bağlamalıdır. Tabi ki çatı eğimine dikkati çekmek isteriz.

Sandviç panel çatı yalıtım

Cam çatı uygulanmış ise cam alüminyum bileşim noktaları özenle silikon çekilmeli. Kullanılan bu silikon yüksek kalitede ve kesinlikle dış cephe silikonu olmalıdır. alüminyum bileşim noktaları sağlam toplanmalıdır.

İzmir kış bahçesi firmaları
İzmir kış bahçesi tasarımları

Dikey Kapatma Yalıtımı: Dikey yalıtımdan bahsediyorsak, balkon camlama, alüminyum doğrama, giyotin motorlu küpeşte ve pvc doğrama silikon işlerini anlamalıyız. Kapatma ürünlerinin birleşim noktaları ve ana karkas ile bağlantı noktaları elbette özenle silikon işlemine tabi tutulmalıdır. Aşağıda ürün ürün başlıklarda yalıtım konusunu dikkatinize sunacağız.

Kış bahçesi cam balkon dikey kapatma
Kış bahçesi cam balkon dikey kapatma

Kış Bahçesi Zemin Yalıtımı: Mevcut hazır zemin mevcut ise izolasyonu yapılmış mı? kontrol edilmeli. Eğer beton zemine fayans, laminant parke veya ahşap lambri döşenecek ise brüt beton, izolasyon kimyasalları gibi yüksek tutma özelliği olan malzemeler ile su yalıtımı tam sağlanmalıdır.

Kış bahçesi zemin epoksi yalıtımı
Kış bahçesi zemin epoksi yalıtım

Yalıtım komple bir sorundur. Başarı elde edilmek istenirse işin başından sonuna kadar yalıtım konusu gözden kaçırılmamalıdır. İşin içerisinde aceleye gelmeyecek konuların en başında bu sorun gelmektedir. Taşıyıcı ayakların zeminle buluşma noktaları özel malzemeler ile korumaya alınmalıdır.

Seferihisar Kış Bahçesi Aydınlatma

Aydınlatma konusu işin başında karşılıklı görüşülüp planlanması gereken konuların başında gelmektedir. Kış bahçesi karkas yapısı kurulurken elektrik hatlarının çekilmesi ve kablo çıkış uçlarının hazırlanması gerekmektedir. Bu aşamada yetkili bir elektrikçi ile irtibata geçilip priz, fiş, lamba ve aplik yerleri işaretlenip yerleri ona göre hazırlanmalıdır. Tavan ve etraf kapaması yapılmadan kabloların çalışıp çalışmadığı mutlaka kontrol edilmelidir.

Kış bahçesi aydınlatma sistemleri
Kış bahçesi aydınlatma

Kabloların çalıştığından elektrikçi emin ise kaplama işlemlerine geçilmelidir. Kullanılacak aydınlatma kabloları standart belgeleri olan malzemelerden seçilmelidir. Kış bahçesi için son işlemlere başlamadan önce aydınlatma malzemeleri montaj yapılmalı ve son kontroller tamamlanmalıdır. Aydınlatmada kullanılacak ışık rengi bir çok açıdan ele alınmalıdır. Kış bahçesi tavan rengi, kış bahçesi kapama ürünleri, kış bahçesi zemin rengi, kış bahçesinin konumu gibi bir çok etken seçilecek ışık rengini belirler. Son yıllarda led ışıkların tercih edildiği sıklıkla görülmektedir.

izmir kış bahçesi telefon
izmir kış bahçesi uygulamaları

Seferihisar Kış Bahçesi Çatı sistemleri

Bir kış bahçesinin en önemli parçası çatı sistemidir. Çatı üst kapama olarak da adlandırılabilir. Çatı kapatma işlemlerinde bir çok seçenek mevcuttur. Ahşap çatı, cam çatı, sandviç panel çatı, kiremit çatı veya şingıl çatı modelleri uygulanabilir. Her çatı sisteminin kendine özel kuruluş ve malzemesi vardır. Çatı özellikle mimari tasarımı ortaya çıkaran bir detay olmayı hak eden bir sistemdir. Çatı kurulumu sağlam ve uzun ömürlü olacak şekilde tamamlanmalıdır. En fazla karşımıza çıkan çatı sorunları içerisinde su sorununu görmekteyiz. Kesinlikle geçiştirilecek bir konu değildir. Çatı tamamlandığında mutlaka su testi yapılarak kontrol edilmelidir. Çatı sistemlerine sırası ile göz atacak olursak;

kış bahçesi çatı sistemleri
kış bahçesi çatı sistemleri seçenekleri

Seferihisar Kış Bahçesi Cam Çatı

Cam çatı veya cam tavan olarak adlandırılır. Cam çatı yapım süreci ve montajı teknik yeterlilik isteyen ekipler tarafından yapılmalıdır. Cam çatı alüminyum profiller ve cam ürünleri ile yapılır. alüminyum profiller kurulacak çatı sistemine göre değişiklik gösterir.

Kış bahçesi cam çatı sistemleri
Kış bahçesi cam çatı sistemleri

Kış Bahçesi Cam Tavan Kapaklı Cephe Profilleri: Bina cephe giydirme işlerinde kullanılan profiller aynı zamanda cam tavan işlerinde de kullanılır. Dikeyine atılan profiller ölçüye göre kullanılır. 50’lik, 80’lik, 100’lük ve 120’lik cephe profilleri seçilir. Çok geniş açıklıklarda cephe profillerinin içerisine takviye amaçlı galvanizli demir yerleştirilebilir. Camlar takıldıktan sonra kapak profilleri yerine takılır. Üst silikon usulüne uygun çekilir. Alüminyum profiller istenilen Ral renklerinde boyanabilir. Ağırlıklı olarak antrasitgri ve eloksal renkler tercih edilmektedir. Ufak esneme payları için bağlantı contaları mutlaka takılmalıdır. Bağlantı takozları tam ölçüde kesilmeli ve doğru vidalar kullanılarak takılmalıdır.

Kış Bahçesi Cam Çeşitleri: Çatıda kullanılacak camlar isteğe bağlı olarak teknik şartlar müsaade ettiği ölçüde seçilir. 10 mm temperli camdan başlanabilir. 5+5 lamine temperli cam, temperli çift cam veya temperli konfor cam seçenekler arasındadır. Renkli cam fırsatlar arasındadır.

Seferihisar Kış Bahçesi Sandviç Panel Çatı

Çatı döşeme malzemesi olarak sandviç panel kurtarıcı özelliğini başarı ile taşımaktadır. İki levha arası yalıtım dolgu malzemesi ile ideal bir çatı ürünüdür. Su yalıtımı ve su sorunlarına doğru eğim verildiğinde en ideal çözümdür. Beyaz ve kiremit rengi yoğun kullanılır. Kolay montajı ile işleri hızlandırmada vazgeçilmezdir. İstenilen ölçülerde kesilip yerine takılabilir. 1 mt genişliği ile döşenir. Sandviç panel hafif olması ile çatı yükünü azaltır. Galvanizli demir profil ile uyum sağlar.

İzmir kış bahçesi sandviç panel
kış bahçesi sandviç panel renkleri

Seferihisar Kış Bahçesi Şingıl Çatı

Şingıl kaplama farklı renk seçenekleri ve düz bir alan oluşturması ile beğeni alır. Şingıl döşenmeden öncealtına osb veya su kontraplağı (plywood) döşenir. Üzeri membran ile açık bir yer kalmadan kaplanmalıdır. Membran şalama ile yapıştırılmalı. Membran duvar diplerine sıkıca bağlanmalı. Zemin üzeri şingıl kaplamaya hazır hale gelmelidir. Hafif olması, uzun ömürlü ve kolay tamir edilmesi ile pratik bir çatı örtü malzemesidir.

Seferihisar Kış Bahçesi Kiremit Çatı

Kiremit çatı geleneksel duyguları yaşamak isteyenlerin vazgeçemediği bir malzeme. Toprak doğal kiremit ahşap pergola ile mükemmel uyum sağlar. Son yıllarda demir karkas ile hazırlanan pergola(pergule) sistemlerinin üzeride rahatlıkla kiremit ile kaplanabilir. Kiremit döşenmeden önce osb veya su kontraplağı çatı ile kaplanır. Döşenen membran en az 3 mm et kalınlığında olmalıdır. Toprak kiremit son yıllarda çok farklı desenlerde ve modellerde kullanılır.

kış bahçesi kiremit çatı
kış bahçesi kiremit çatı kaplama

Seferihisar Kış Bahçesi Tavan Kaplama Çeşitleri

Çatının altı tavan olarak ifade edilir. Kış bahçesi tavan kaplama malzemeleri ahşap lambri, pvc, alçıpan, yeşil alçıpan, betopan, taşyünü, karolem, klipin veya boardex olarak kullanılabilir.

Ahşap Lambri Tavan Döşemesi: Ahşap lambri (ahşap tavan döşemesi) gerek doğallığı gerekse sıcak yapısı ile güzel anların şahidi olmayı hak ediyor. Kaliteli cila ile uygulama yapışırsa bahçenin içinde doğal ortam temasına katkı sağlar. Yerli karaağaç çamı, rus çamı, ladin, köknar ve iroko lambri çeşitleri fiyata göre tercih edilebilir. Ara hatları ile dekor açısından seçebilirsiniz.

İzmir kış bahçesi tavan ahşap lambri
İzmir kış bahçesi tavan ahşap lambri kaplama

Pvc Lambri Tavan Döşemesi: Pvc den üretilen tavan kaplama malzemesi döşemesi pratik ve maliyeti açısından en ekonomik üründür. Beyaz, ahşap desenlerde ve özel renklerde üretilir. Tavan pvc lambri ile kaplanacak ise döşeme ızgarası oluşturulmalıdır. Profiller 60 cm ara ile atılmalı böylece lambrilerin esnemesinin önüne geçilmiş olur. Süslü köşe denilen köşe profilleri ile bütünlük yakalanır. Seçilecek lambri kaliteli ve uzun ömürlü olmalıdır. Piyasada ekonomik lambri markaları rahatlıkla bulunabilmektedir. Ancak firma olarak her zaman lambrinin kalitesine dikkat ediyoruz.

kış bahçesi pvc lambri tavan kaplama

Seferihisar Kış Bahçesi Fiyatları

Bir çok tüketici önceliği fiyat kavramına verdiği için bazı noktalar göz ardı edilmektedir. Evet maliyet çok önemlidir ancak kullanılacak malzemelerin seçimi ile doğru orantılıdır. Kış bahçesi 2020 fiyatları listemizde görülebileceği gibi tamamen bütçe ile alakalıdır. Uzun yıllar kullanmayı düşündüğünüz bir kış bahçesi için fiyata bakarak ne satın aldığınız önemlidir. En uygun kış bahçesi fiyatı sandviç panel çatı, lambri tavan kaplama ve 8 mm cam balkon ile etraf kapatma kullanılarak ortaya çıkar. En pahalı kış bahçesi fiyatı ise motorlu cam tavan (lamine temperli camlı) – çatı, ısıyalıtımlı linea rossa alüminyum doğrama ( temperli cam içi jaluzili bir yüzü renkli konforcamlı) sistem ile elde edilir. Kış bahçesi fiyatları nasıl hesaplanır? sorusu çok kapsamlı izahat isteyen bir konudur.

İzmir kış bahçesi firmaları
İzmir kış bahçesi tasarımları

Kış bahçesi çatı sistemleri ucuzdan pahalıya sıralanacak olursa;

1- Motorlu cam çatı

2- Sabit cam çatı

3- Kiremit çatı

4- Sandviç panel çatı

5- Şingıl çatı

6- Duramit Pvc kiremit çatı

havuz başı kış bahçesi
havuz başı kış bahçesi fiyatları

Kış bahçesi etraf kapatma sistemleri ucuzdan pahalıya sıralaması;

1- Isı yalıtımlı alüminyum doğrama

2- Motorlu Isı camlı hareketli küpeşte

3- Motorlu 10 mm veya 8 mm camlı hareketli küpeşte

4- Isıcamlı (Konforcamlı) Sürgülü camlama sistemleri

5- Isıcamlı (konfor camlı) katlanır cam balkon sistemi

6- Pvc Doğrama sistemleri

7- 8 mm sürgülü camlama

8- 8 mm katlanır cam balkon

kış bahçesi ahşap pergola
kış bahçesi ahşap pergola nasıl yapılır

Kış Bahçesi tavan kaplama ürünleri ucuzdan pahalıya

1- Ahşap lambri tavan döşemesi

2- Kilipin tavan

3- Boardex tavan kaplama (sıva-boyalı)

4- Alçıpan tavan kaplama (sıvalı-boyalı)

5- Karolem tavan kaplama

6- Pvc lambri tavan kaplama

7- Taşyünü tavan kaplama

izmir kış bahçesi telefon
izmir kış bahçesi uygulamaları

Seferihisar Kış Bahçesi Sorunları Ve Çözümleri

Sorunlar ve çözümleri sektörü ve müşterileri en çok meşgul eden meseledir. Sorunlar ve çözümlerine göz atacak olursak;

Kış Bahçesi Çatı Akıyor Ne Yapılmalı?

Çatı akıntıları bir çok sebebe bağlı olarak gelişebilir. Su akması durumunda tavan döşemenin de zarar göreceği unutulmamalıdır.Tavan montajına başlanmadan çatının su kontrolü kesinlikle yapılmalıdır. 2-3 saat çatıya su basılmalı ve akan bölgeler tespit edilmelidir. Sorun giderilmeli ve tekrar su testi uygulanmalı diğer işlemlere öyle devam edilmelidir. Çatı eğiminin yetersiz olması rüzgarlı yağışlarda suyu geri basabilir. Bu durumda suyun gereken hızda akmasına engel olmasını ortaya çıkarır.

kış bahçesi örnekleri
Kış bahçesi firması

Çatı eğiminin 15 derecenin altında olması önerilmez. Çatı kapalama vidalarının teknik olarak uygun vida veya civatalar ile sıkılmaması aralardan su sızdırabilir. Çatının duvar dibi yalıtımı yeterince yapılmamaış olabilir. Su olukları tıkalı ve dar olabilir. Su tahliye boruları dar ve tıkanmış olabilir. Çatının binaya dayandığı noktalarda sıva çatlakları, beton bozulmaları veya deprem kaynaklı çatlamalar olabilir. Bu noktaların çatı işlemine başlamadan önce kontrol edilmesi çok önemlidir.

Kış Bahçesi Zeminden Su Alıyor?

Zeminden su sızmaları daha az görülse de sonradan büyük sorunların habercisi olabilir. Zemin yalıtımı iyi yapılmamıştır. Kış bahçesinin toprak ile bağı tamamen koparılmamış olabilir. Gereken toprak üstü yalıtım hatalı uygulama ile tamamlanmıştır. Yada çatı su giderlerinden zemine sızmalar mümkündür.

Kış bahçesi sistemleri
Kış bahçesi sistemleri uygulama

Kış Bahçesi Kapama Sistemlerinden Su Sızıyor Ne Yapılmalı?

Cam balkon ile etraf kapama yaptı iseniz belli sebepleri vardır. Su tahliye kanalları açılmamıştır. Cam araları tam olarak örtüşmüyor dur. Silikon işlemleri kalitesiz malzeme ile gereken ustalık da yapılmamış olabilir. cam balkon sistemi terazisinde takılmamış ise sorun ortaya çıkar.

Seferihisar Kış Bahçesi Cam Balkon

Cam balkon ürünleri kış bahçesi uygulamalarında sıklıkla kullanılır. Estetik, dekoratif, kullanımı pratik bir ürün camlama sistemleri. Bahçenizle aranıza sınır koymayın. Camın şeffaflığı ile görüş zenginliği. İstenildiğinde tamamen açık bir alan elde etmek elinizde. Yağmurun bahçenizde oluşturduğu duygusal anlarla aranızdaki doğal bağ… Ferah açıklık ile hem içeride hem dışarıda aynı anda yaşamanın doyumsuz keyfi. Camlama sistemleri, alüminyum profiller, cam ve aksesuarlardan üretilmektedir. Sürgülü veya katlanır olarak seçenekleri mevcuttur. Daha geniş cam aralığı istenirse sürgülü camlama ön plana çıkar. 1 metreye kadar cam genişliği sürmeli camlama uygulamalarında kullanılabilir. Katlanır cam balkon sistemlerinde ise kanat genişlikleri 60 cm açıklığa kadar üretilebilir. Standart 8 mm cam kullanılır.

Kış bahçesi örnek tasarım
Kış bahçesi örnek modeller

Yükseklik olarak en fazla 235 cm geçilmemelidir. Isıcamlı seçenekler bize temperlenmiş konfor, sinerji ve klasik ısıcamlı olarak fırsatları tüketicilere sunar. Cam renkleri, şeffaf, clear şeffaf, füme, siyah füme, bronz, yeşil ve mavi cam olarak ağırlıklı takılmaktadır. Alüminyum profiller ise kasa, cam kanadı, cam ara çıtaları ve yan dikmeden oluşmaktadır. Aksesuarlar içerisinde en önemli çelik rulman tekerler. Plastik aksam olarak çıkış kanalları, klavuz aparatı ve kilit sistemleri tasarlanmıştır. Sisteme özgü kilit sistemi ile aileniz güvende…

Binaya bitişik kış bahçesi
Binaya bitişik kış bahçesi tasarımı

Seferihisar Kış Bahçesi Pvc Doğrama

Kış bahçesi kapatmalarında pvc doğrama beyaz, antrasitgri, ahşap desenli ve diğer lamine kaplama çeşitleri ile tüketicilerin tercihine sunulur. Sürgülü pvc doğrama, hebeschiebe pvc doğrama ve wolksvagen sürme ön plana çıkan doğrama çeşitleridir. İthal veya yerli aksesuarlar kullanım rahatlığını ve fiyatlarını belirler. Konforcam ve sinerji cam seçenekleri mevsim şartlarına göre belirlenmelidir. Pvc doğrama 70’lik seri olarak işlenmektedir.

İzmir kış bahçesi pvc doğrama
İzmir kış bahçesi pvc doğrama

Pvc doğrama gelişen teknoloji ile dayanıklı ve kullanışlı sistemleri sektöre sunmaktadır. Sürme sistemler kendi içerisinde gelişim göstermiştir.

Pvc Doğrama Sürgülü Sistemler

Sabit Pvc Sürgülü Doğrama: Bir kanat sabit diğer kanat hareketli çalışan sistemdir. İki yan sabit orta iki kanat çalışır olarak 4 bölüm şeklinde de tasarlanabilir. Sızdırmazlık açısından başarılıdır. Ancak kanatların içerisine konulan destek sacı gerektiği gibi et kalınlığında olmalıdır. Bu durum kanatların esnemesini engeller. Beyaz ve laminasyon kaplamalı doğrama üretimi yapılabilir. Aksesuar kullanımı çok ciddi düşünülmesi gereken noktadır. İthal aksesuar markaları, aubi, roto, g-u ve hautau olarak ön plana çıkar. Yerli pvc aksesuar markaları, kale pvc aksesuarları, Vorne pvc aksesuarları ve TT pvc aksesuarları olarak düşünülebilir. Sineklik seçenekleri rahatlıkla uygulanır. Cam olarak cam içi jaluzili ısıcamlar değişik bir seçenek olarak önümüzde durmaktadır.

İki Kanat çalışır Sürme Doğrama: Her iki kanadı da çalışan sistemlerdir. Çıkış alanını sınırlandırmak istemeyen müşterilerin tercihidir. Daha doğrusu kış bahçesi mobilyalarının yerini sık sık değiştiren hanımefendilerin önceliği olmuştur. Sineklik uygulamalarında problem çıkmaz. Yalıtım açısından küçük oranda sorun çıkarabilir. Teker aksesuarı kalite açısından doğru seçilmelidir.

Hebeschiebe Sürgü Doğrama: Geniş açıklıkları geçmenin en güvenli yolu Hebeschiebe sürme… Özel aksesuarı ile kullanım rahatlığı. 6 metreye kadar genişlikler için tek parça doğrama imkanı. 3 metre kanat ile geniş ve ferah kullanım sağlar. Özellikle destek sacı en az 2,5 mm olarak seçilmelidir. Bir çok pvc profil markasının Hebeschiebe serisi mevcuttur. Armoni Garden olarak Rehau ve Kömmerling hebeschiebe sistemlerini önerebiliriz.

Wolksvagen Seri Sürgü Doğrama: Özel mekanizmalı aksesuarlar iki gruba ayrılır. Yarı otomatik wolksvagen ve Tam otomatik wolksvagen aksesuarlı uygulamalar olarak düşünülebilir. Son yıllarda ekonomik olması için çek-sür aksesuar adı ile yerli markalar sektöre katılmıştır. Wolksvagen sistem, bir kanat sabit bir kanat çalışır veya iki yan sabit orta iki kanat çalışır olarak üretilebilir. Cam içi karolaj uygulamaları kış bahçesi tasarımlarına farklı bir hava katmaktadır.

Seferihisar Kış Bahçesi Alüminyum Doğrama

Alüminyum doğrama, demir doğrama ile başlayan ahşap kapı pencere ile devam eden imalat süreci nihayet alüminyum doğrama piyasanın hakim gücü olmuştur. Önceleri basit seriler ile epeyce tüketilmiş ancak teknoloji ve gelişen tasarımlar ile mükemmel sistemler geliştirilmiştir. Isıyalıtımlı alüminyum kapı pencereler konutlarda yerini almaya başlamıştır. Boya sektörünün gelişmesi ile istenilen renkler elde edildiği gibi mat boya tekniği gelişmiştir. Yerli ve ithal aksesuarlar doğramalar ile uyumlu noktaya gelmiştir. Bir çok ihtiyaca uygun üretilen ısıcamlar ile birlikte yalıtım konusunda çok başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Sürme alüminyum doğrama, açılır sistemler, katlanır kapı doğrama, hebeschiebe doğrama ve daha bir çok farklı sistemler kış bahçesi kapatmalarında doğru çözümler… Alüminyum doğrama markaları, Linea Rossa, Alumil, Asaş Rescara, Alfore ve diğerlerini sıralayabiliriz.

Armoni Garden müşterilerine Linea Rossa 3100 ve 3200 serisini tavsiye etmektedir. Yüksek termik oranı ve rahat çalışması ile her zaman güvenle kullanılabilir. Linea Rossa Milano patenti ile ülkemizde üretilen alüminyum doğrama sistemidir. Kendinden sineklik kasalı profilleri ile özel tasarım sineklik kanadı takılabilir.

Seferihisar Kış Bahçesi Motorlu Cam Giyotin

Motorlu hareketli giyotin, motorlu küpeşte, motorlu giyotin, hareketli küpeşte, motorlu hareketli küpeşte, giyotin küpeşte gibi bir çok farklı isimlerle anılan sistem son yılların gözde ürünüdür. Elektrikli cam küpeşte mekanlarda kullanıldığı kadar zaman zaman kış bahçesi uygulamalarının içerisinde yer almaktadır. Genellikle üçe bölünen yükseklik motor kullanılarak hareketli hale getirilir. En alt cam sabit küpeşte görevi görmektedir. Diğer iki kanat alta doğru sırası ile inerek sabit korkuluk oluşmuş olur. Giyotin camlama 8 mm veya ısıcamlı olarak uygulanır. Kış bahçelerinde genellikle ısıcamlı tercih edilmektedir. Karolaj uygulaması ile dekor verilebilir. Giyotin kullanılan kapatmalarda bir adet kapı mutlaka konulmalıdır.

Seferihisar Kış Bahçesi Ahşap Doğrama

Klasik özlemi olan veya geçmiş ile bağını koparmak istemeyen yada tamamen doğal malzemeler ile bir kış bahçesi sahibi olmak isteyen müşterilerin vazgeçemediği sistem. Ahşap doğrama ile kış bahçesi kapamasının yapılması sımsıcak yaşanılacak mutlu anların devamı işi. ahşap doğramalar ahşap koruyucu boyalar ile muhafaza edilmelidir. Tekcam veya ısıcamlı uygulanabilir.

Hizmet bölgelerimizi incelemek için TIKLAYINIZ.

Seferihisar Kış Bahçesi Sineklik Sistemleri

Bahçede bir kış bahçesi sahibi oldunuz. Yeşillik huzur veriyor… Çiçekler ve ağaçlar içinizi rahatlatıyor. Her şey yolunda gözüküyor gibi ancak istenmeyen misafirleriniz ortay çıkıyor. Sivrisinek, karasinek ve böcek gibi unsurlardan korunmanın yolu sineklik sistemleri. Sürgülü sineklik, açılır sineklikler, pliseli sineklik sistemleri ve stor sineklik uygulamaları seçilebilir.

Seferihisar Kış Bahçesi Isınma Sistemleri

Kış bahçesi konusunda ihmal edilen konuların en başında ısınma sorunları gelmektedir. Kışın daha keyifli ve kaliteli vakit geçirmenin yolu ısınmanın planlanması gelmektedir. Eğer soba veya şömine kullanılacaksa camlardan birisine baca çıkış deliği mutlaka açılmalıdır. yada bazı riskleri taşımakla beraber çatıdan çıkış verilmelidir. Evde doğal gaz mevcut ise kış bahçesi içerisine doğalgaz getirilebilir. Kışın ısınmak gibi bir talebiniz olursa seçilecek camların bu yönde olması gerekir. Çift cam kullanmalı mümkünse içerisine argon gaz doldurulmalıdır.

Seferihisar Kış Bahçesi Planlaması

Planlama bir çok unsuru içerir. Tasarım, kullanılacak malzeme, kış bahçesinin yeri, üretim ve montaj aşaması, kış bahçesi zemininin hazırlanması ve iş süresi. İş süresi kış bahçesinin metrekaresine ve ürünlerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. En erken 10 gün en fazla 45 gün işlem sürebilmektedir.

Seferihisar Kış Bahçesi Garanti Süresi

Kış bahçelerinde garanti süresi karmaşık bir konudur. Çünkü bir çok farklı ürün ile tamamlanan sistem garanti açısından biraz düşünülmesi gereken yönleri vardır. Ancak genelde kapatma sistemlerine 2 yıl, çatı sistemine 5 yıl garanti verilmektedir.

Seferihisar Kış Bahçesi Zemin Kaplama Ürünleri

Kış bahçesi tamamlandı ve süreç zemin döşeme işine kaldı. Zemin yalıtılmış ve izole edilmiş ise sorun olmayacaktır. Zemin kaplama ürünleri istenen randımanı verecektir. Ahşap rabıta döşenmesi sıcak ve doğal ortam sağlayabilir. Tahta lambri de iyi bir seçenek olarak duruyor. Doğala malzeme sıcaklığı ile bütünleşen zemin estetik bakışınıza da rahatsızlık vermeyecektir. Laminant parke döşemesi en ekonomik ve pratik durmaktadır. Ancak soğuk yansımalarının önüne geçmede başarılı olma ihtimali düşük olabilir. Fayans döşeme en çok tercih edilen yöntem olmakla beraber üzerinde düşünülmelidir. Soğuk ile baş başa günlere hazır olmalısınız. Deck döşeme ve thermowood döşeme en sağlıklı ürünlerdir. uzun ömürlü ve sağlam yer döşeme malzemeleri grubunu oluşturur. Dikkat edilme

Seferihisar Kış Bahçesi Panjur Sistemleri

Bazen özel anlarınızı kendinize saklamak için ekstra önlemler almak zorunda kalabiliriz. Motorlu panjur sistemleri böyle durumlarda kurtarıcı sistemlerdir. Uzaktan kumandalı veya butonlu yönetilebilir. Panjur yoluna ahşap storlar ile başlayıp plastik malzemeye döndü. Günümüzde ithal alüminyum panjur tüm dertlerin çözümü gibi oldu. Alüminyum panjur kutuları ile pratik ve sorunsuz kullanım. Kış bahçesi panjur işlerinde önceden planlama ile kutu boşluğunun demir profiller ile ayarlanması gerekmektedir. Böylece panjur kutusu gözü rahatsız etmeden kış bahçesi ile bütünleşmiş bir görüntü verecektir. Motorlu panjur sistemleri butonlu(şalterli) veya uzaktan kumandalı yönetim olanakları ile modernliğe itiraz etmeyen bir üründür. Panjur motorları, Mosel, Becker ve Somfy piyasada hakim markalardır. Alüminyum lamel seçimi ara açıklığın ölçüsüne göre belirlenir. Başlıca lamel çeşitleri, 33’lük, 44’lük, 55’lik ve 77’lik lamel gruplarıdır. Mevcut kartela renkleri seçilebileceği gibi boyama imkanı da vardır. Yüksekliğe bağlı olarak motor gücü iyi tespit edilip uygulanmalıdır. Problemler genelde motor gücünden kaynaklanmaktadır.

Seferihisar Kış Bahçesi Cam Çeşitleri

Temperli camlar genelde camlama sistemlerinde kullanılır. Füme, bronz, mavi, yeşil ve şeffaf cam renkleri mevcuttur. 8 mm ve çift camlı kullanmaya uygundur. Daha fazla güvenlik isteyenler lamine temperli camlara yönelmektedirler. Konfor veya sinerji özellikli camlar coğrafi koşullara bağlı seçilir.Yazın çok sıcak olan bölgelerde konforcam kullanılmalıdır. Aşırı soğuk kış bölgelerinde sinerji cam rahatlatıcıdır. Seferihisar kış bahçesi cam ağırlıklı uygulama esasına dayanır.

Cam çeşitleri ve özellikleri için TIKLAYINIZ.